Renginys “Oro lašas be tuberkuliozės”

Tuberkuliozė, dar vadinama džiova, pasaulyje yra žinoma jau nuo Hipokrato laikų, tačiau ir šiandien ji kelia pavojų. Tuberkuliozė – tai lėtinė, infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Sergamumas tuberkulioze išlieka labai didelis.

Tuberkulioze dažniausiai užsikrečiama ilgesnį laiką kontaktuojant su atvira plaučių tuberkulioze sergančiu žmogumi. Todėl didžiausią riziką susirgti turi kartu su atvira tuberkulioze sergančiais gyvenantys ar dirbantys žmonės. Pagrindinis infekcijos nešiotojas yra ligonis, kuris kosėdamas ir atkosėdamas skreplius, į aplinką gausiai išskiria tuberkuliozės bacilas. Tuberkuliozės bacilos į organizmą dažniausiai patenka pro kvėpavimo takus: nosį ir burną, įkvėpiant tuberkuliozės bacilų. Atvira tuberkulioze sergantis asmuo per metus gali užkrėsti iki 20 žmonių.

Tuberkuliozė yra klastinga liga. Ji skiriasi nuo kitų plaučių ligų, nes gana ilgai jokių simptomų nepastebima. Žmogus gali ne vienus metus nešioti tuberkuliozės bakterijas, turėti plaučiuose ligos židinį ir jaustis gerai. Liga kliniškai pasireiškia, kai bakterijos išsisėja po plaučius: žmogus pradeda karščiuoti, atsikosėti krauju. Tuberkuliozę galima įtarti, jeigu ilgiau nei tris savaites karščiuojama, kosėjama, skrepliuojama, skundžiamasi krūtinės, nugaros skausmais, jei krinta svoris ir žmogus yra turėjęs kontaktą su sergančiuoju tuberkulioze.

Ar užsikrėtęs žmogus susirgs, priklauso nuo jo organizmo atsparumo ir nuo to, kiek užkrato jis gavo. Jeigu organizmas neatsparus, imunitetas nusilpęs, ligos sukėlėjams tik to ir reikia. Imunitetą silpnina lėtinės ligos, nuolat patiriami stresai, prasta mityba, skurdas, alkoholis.

Sėkmingos kovos su tuberkulioze pagrindas – efektyvi tuberkuliozės profilaktika bei informacijos sklaida dar mokyklos suole. Bendradarbiaujant VšĮ Kybartų PSPC ir VšĮ Medicinos diagnostikos tyrimų asociacijai 2014 metų rugsėjo 11 dieną Kybartų „Saulės“ progimnazijoje buvo organizuojamas renginys „Oro lašas be tuberkuliozės”. Renginyje dalyvavo daugiau nei 200 moksleivių ir jų mokytojų. Renginio metu Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, UAB“Antėja“ direktorė Dangira Babenskienė supažindino moksleivius ir jų mokytojus apie tuberkuliozės situaciją Lietuvoje ir jos grėsmę.

Mes norime pasaulio be tuberkuliozės! O ar to norite jūs? Jei taip, tai tikrinkitės profilaktiškai! Plačiau apie tuberkuliozę skaitykite čia www.tuberkulioze.eu