Palangos asmens sveikatos priežiūros centre – akredituota medicininių tyrimų laboratorija

Palangos asmens sveikatos priežiūros centre (ASPC) oficialiai atidaryta medicininių tyrimų laboratorija. Poliklinikos direktorė gydytoja Jūratė Mikutienė sako, kad mieste žengtas dar vienas labai svarbus žingsnis: palangiškiai ir kurorto svečiai nuo šiol gali kraujo tyrimus atlikti patogiai ir gauti kokybišką rezultatą – profesionali laboratorija dirba pacientams patogiu laiku.

Reikšmingas įvykis ne vien palangiškiams 

Oficialiame laboratorijos atidaryme dalyvavo ne tik poliklinikos vadovė J. Mikutienė, bet ir medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ generalinis direktorius Vidas Gedutis, direktorė medicinai gydytoja Dangira Babenskienė, kiti šios laboratorijos darbuotojai, Palangos tarybos nariai. Visi jie perkirpo simbolinę laboratorijos atidarymo juostelę. Gyd. D. Babenskienė patikino, kad palangiškių kraują ši laboratorija tiria nuolatos ir gana seniai. Tiesa, iki šiol laboratorija bendradarbiavo tik tiesiogiai su įmonėmis, o eiliniai gyventojai kraujo tyrimams pasirinkę šią laboratoriją turėdavo vykti į Klaipėdą.

„Todėl „Antėjos“ startas mūsų poliklinikoje yra labai svarbus ir reikšmingas visiems palangiškiams ir kurorto svečiams, ne tik pas mus prisirašiusiems. Mat nuo šiol visus laboratorinius diagnostinius tyrimus bus galima atlikti Palangos ASPC ir jų rezultatus sužinoti tą pačią dieną, – atidarymo metu kalbėjo gyd. J. Mikutienė. – Tai, kad mes turime šią paslaugą vėl reikia dėkoti vietos politikams – Palangos miesto savivaldybės tarybos nariams“.

Patrauklus darbo laikas 

Akredituotos laboratorijos atidaryme dalyvavęs Tarybos narys Dainius Želvys direktorei pritarė – kokybiškos ir prieinamos paslaugos laukė ne tik palangiškiai, o ir miesto svečiai.

„Idėja steigti laboratoriją poliklinikoje brendo jau seniai. Mat iki šiol kraujo tyrimai čia būdavo atliekami vos kelis kartus per savaitę, o kitose pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, nors ir yra atliekami kasdien, tyrimų atlikimo laikas – labai ribotas. Mūsų tikslas – padaryti laboratoriją prieinamą tinkamu pacientui laiku ir, kas ne mažiau svarbu, už konkurencingą kainą, – kalbėjo politikas. – Nepamirškime, kad Palanga – specifinis miestas, kad vasaros sezono metu pacientų skaičius išauga dėl poilsiaujančiųjų srauto, o šie dažnai nerimauja dėl įvairių poilsio metu juos ištikusių sveikatos sutrikimų. Esant tokiai laboratorijai, visi: ir vietos gyventojai, ir poilsiautojai galės gauti kokybiškas paslaugas, o tyrimo rezultatai bus pasiekiami ir gydytojams, poilsiautojų atveju, pagal tiriamo asmens gyvenamąją vietą“.

Tyrimai – patikimi

Laboratorijos, kuri pradeda veiklą Palangos poliklinikoje, generalinis direktorius V. Gedutis akcentavo atliekamų tyrimų kokybę ir naudą.

„Mūsų laboratorija veikia visoje Lietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, o nuo šiol – ir Palangoje. Esame viena iš keturių šalyje akredituotų laboratorijų. Tai reiškia, kad tyrimus atliekame kokybiškai, vadovaudamiesi Europos Sąjungoje galiojančiais standartais, – kalba V. Gedutis. – Be to, skirtingai nuo kitų laboratorijų, pas mus dirba net 12 gydytojų. Paimti kraujo mėginiai yra saugomi kelias savaites. Ką tai reiškia? Pasitaiko situacijų, kai gavus pirminius tyrimų duomenis, paaiškėja, kad pacientą būtina tirti papildomi. Tai nuspręsti gali ne tik paciento šeimos gydytojas, o ir mūsų medikai. Tokiu atveju, žmogui nereikia atlikti papildomų procedūrų: tyrimai atliekami iš to paties, mūsų saugykloje saugomo, jau paimto kraujo mėginio“.

 Palangos ASPC direktorės gyd. J. Mikutienės teigimu, pokyčiai vyksta ir jos vadovaujamame kolektyve.

„Laboratorijos darbuotojai stengiasi, kad mūsų darbuotojai atliktų pareigas tinkamai: rengia konsultacijas, mokymus. Ir pokytis iš tiesų jaučiasi. Anksčiau slaugytojos paimdavo mėginius ir tiek, o dabar į darbą ir kontaktą su pacientu žiūri kur kas atsakingiau, – tikina poliklinikos vadovė. – Kitaip ir negali būti. Mat dabar žmonės gali patys individualiai, be gydytojo siuntimo, ateiti ir atlikti jiems, jų pačių manymu, būtinus tyrimus. Prisirašiusiems prie mūsų poliklinikos kai kurie tyrimai atliekami nemokamai, o žmonėms, nepriklausantiems mūsų įstaigai, tyrimai yra mokami. Noriu užtikrinti , kad kainos bus prieinamos ir konkurencingos kitose Palangos medicinos įstaigose atliekamų tyrimų kainai“.

Naudingos nuolaidų akcijos

Apie laboratorijoje atliekamus tyrimus labai išsamiai pasakojo „Antėjos“ direktorė medicinai gyd. D. Babenskienė.

„Tyrimų spektras yra labai platus – jų atliekame per 300. Pacientams siūlome ligų diagnostikai skirtas programas, tyrimų paketus. Reikia pasidžiaugti, kad esame ne kartą užbėgę ligai už akių, tai yra, nustatę žmogui ligą, kai jis jos dar nejautė ir taip išvengę komplikacijų ar net mirčių. Tad ir palangiškiams rekomenduoju pasinaudoti įvairiems tyrimų paketams siūlomomis akcijomis – išsitirti už ženkliai mažesnę kainą profilaktiškai. Akcijas paprastai skelbiame kas du mėnesius bent dviems tyrimų kompleksams. Pavyzdžiui, šiuo metu taikoma nuolaida skydliaukės hormonų bei vitamino D atsargų organizme tyrimams“.

Nugirdusi pokalbį, poliklinikos direktorė gyd. J. Mikutienė ir paaiškino, kad vitamino D stoka paprastai nustatoma maždaug 90 procentų besitiriančiųjų.

„Dažnai žmonės skundžiasi kaulų, sąnarių skausmu. Tad ir gydosi nuo kaulų arba sąnarių ligų. Retas kuris susimąsto, kad skausmo priežastis gali būti paprasčiausias vitamino D trūkumas“, – pastebėjusi, kad šis tyrimas yra gana naujas ir nepigus, sakė gydytoja.

Išsitirti pigiau nei gydytis

Laboratorijoje „Antėja“ galima atlikti bendruosius klinikinius tyrimus (kraujo, gliukozės, C reaktyvinio baltymo, vitamino D), širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos (bendrojo cholesterolio ir jo dalių, mikroelementų), virškinimo sistemos (kepenų, kasos fermentų), skydliaukės hormonų, onkologinių ligų prevencijos (prostatos, krūtų, kiaušidžių, kepenų ir sėklidžių, virškinamojo trakto, kasos ir žarnyno, skrandžio, plaučių), infekcinių ligų (virusinių hepatitų B ir C, ŽIV/AIDS), alergijų, lytinių hormonų ir kitus tyrimus.

Medicininių tyrimų laboratorija „Antėja“ yra viena pažangiausių sveikatos priežiūros įmonių, dirbanti laboratorinės diagnostikos ir sveikatos profilaktikos srityse. Profilaktiškai atliekami tyrimai leidžia ligą diagnozuoti ankstyvoje stadijoje, kai dar galima užkirsti kelią ligos progresavimui. Tai – daug pigiau ir saugiau nei gydyti ligą brangiais vaistais ar chirurginėmis operacijomis. Medikai rekomenduoja kraują išsitirti ne tik, kai žmogus blogai jaučiasi, jį kamuoja silpnumas ir nuolatinis nuovargis, yra sutrikęs virškinimas, sergant lėtinėmis ligomis, jeigu tėvai ar artimi giminaičiai sirgo onkologinėmis ar širdies ir kraujagyslių ligomis, kamuoja per didelis svoris, nutukimas, alergija, infekcija ar apsinuodijus, tačiau pataria būti atsakingiems už savo sveikatą ir kartą metuose pasidaryti tyrimus profilaktiškai.

 Šaltinis: „Vakarinė Palanga“